Dzisiaj jest czwartek, 22 października 2020

szkoły policealne

Jak uczyć się w domu

Nowy sposób zdobywania wiedzy jest bardzo korzystny dla słuchacza (ucznia), ponieważ udział w zajęciach odbywa się z wykorzystaniem komputera bez fizycznej obecności w zbiorowej sali dydaktycznej. Uczniowi (słuchaczowi) opłaci się zdobywać wiedzę przez Internet ze względu na:

Jednak do uczenia się na odległość należy posiadać pewne szczególne predyspozycje. Cechy uczących się na odległość można ująć następująco:

Ponadto słuchacz chcący uczyć się na odległość powinien posiadać zdolność systematycznego, samodzielnego uczenia się, wysoki poziom motywacji, umiejętność indywidualnej pracy z podręcznikami i artykułami w prasie fachowej oraz odpowiednią umiejętność posługiwania się komputerem i korzystania z rozwiązań internetowych.

Aktualizacja: 21 czerwca 2013